Usługi Konserwatorskie dotyczące drewna

Słów kilka o firmie

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowników Stolarzy, którzy w naszej firmie realizują też usługi z zakresu renowacji elementów drewnianych. Szeroka wiedza tych ludzi pozwoli na realizacje stawianych przez klienta wymagań przy uwzględnieniu nowoczesnych materiałów i powłok wykorzystywanych w procesie renowacji drewna. Renowacja elementów drewnianych jest szczególnie ważnym elementem w przypadku konstrukcji poddanych działaniom warunków atmosferycznych. W przypadku branży nieruchomości mamy cały szereg detali, które na przestrzeni lat wymagają renowacji. Nasi pracownicy czekają by się nimi zająć.

 

Co zawiera nasza oferta

Nasi pracownicy pomogą przywrócić Ci estetyczny wygląd detalom drewnianym w twojej nieruchomości. Zlikwidujemy przetarcia koloru wynikłe w trakcie eksploatacji mebli oraz łuszczącą się farbę. Nasza oferta to również fachowe doradztwo w zakresie doboru materiałów używanych w procesie renowacji.

Przykładowe realizacje

W branży nieruchomości odrestaurowaliśmy już wiele detali. Wśród tematów renowacji, które zrealizowaliśmy znajdują się :

  • renowacja drewnianych przęseł ogrodzenia,

  • renowacja mebli drewnianych,

  • renowacja drzwi drewnianych wraz z ościeżnicami w zabytkowej nieruchomości,

  • renowacja elewacji, odrestaurowanie mebli ogrodowych drewnianych,

  • renowacja stolarki okiennej wraz z okuciami

Współpracujemy zarówno z konserwatorami zabytków jak i z prywatnymi inwestorami w zakresie renowacji.
 

Materiały z jakimi pracujemy

Wykorzystujemy materiały najlepszej jakości przeznaczone dla profesjonalistów, pochodzące od renomowanych producentów. Pracujemy z wszystkimi rodzajami drewna.

Metody jakimi przeprowadzamy renowacje

W praktyce stosujemy różne metody renowacji. Zgodnie z wieloletnim doświadczeniem sądzimy, że tylko połączenie różnych metod jest w stanie dać zadowalające rezultaty. Stosujemy techniki renowacyjne polegające na zdejmowaniu starych powłok, zmiękczaniu politur, ewentualna wymiana, odgrzybienie i odrobaczenie. Następnie nanosimy środek gruntujący, a po jego nałożeniu nakładamy bejcę/lakierobejcę i lakier ochronny. Całość prac renowacyjnych jest poprzedzona zabezpieczeniem elementów nie podlegających renowacji.